Day 48 Club Hípico de Santiago
Friday 20 November 2020

(2920)

Condicional (Cd)
Pr. "Infierno Rojo"
Machos 3 años no ganadores (m3ap)
1300 Dirt (Normal)
15:06 hrs.

Total Prizes: CLP $4.488.750

CLP $3.150.000 to 1st - CLP $708.750 to 2nd - CLP $393.750 to 3nd - CLP $236.250 to 4th

Chart
Horse (Stallion) A. Dist. Jockey Trainer Div.
4 El Brillante (Verrazano) 3y 524k 57 G. Ulloa Patricio Baeza A. 1.7
9 El Comodoro (Verrazano) 3y 513k 2 57 J. Medina Juan C. Silva S. 8.2
5 Chekhov (Endorsement) 3y 491k 53 N. Ramirez Rodrigo Sánchez Q. 9.2
10 El Tio Chalin (Magnifi Cat) 3y 494k 5 53 C. Urbina Enrique A. Carreño R. 36
8 El Concesionario (Seeking The Dia) 3y 472k 57 J. Guajardo Sergio Inda M. 9.2
11 Ozark (Stay Thirsty) 3y 490k 57 L. González José Alvarez D. 12.2
3 Alcazar De Segovia (Daddy Long Legs) 3y 458k 57 J. Herrera Carlos Bagú R. 4.6
1 Persevera Siempre (Bernardini) 3y 476k 12¾ 57 J. González Guillermo Aguirre A. 19.8
7 Pelantaro (Dangerous Midge) 3y 490k 14 57 H. Ochoa Sergio Inda M. 28.5
10° 6 Gran Domenico (Seek Again) 3y 457k 15¾ 57 B. Sancho Sergio Inda M. 19.7
11° 12 Donvin (Viscount Nelson) 3y 446k 24¼ 53 M. Miño Alberto González R. 190.6
2 Taurus (Midshipman) 3y 498k 33¼ 57 G. Pontigo Patricio Baeza A. 29.7
Ran all
Time: 01.19.43 1300 Dirt (Normal)
Favorite: (4)El Brillante

Number: 4, 9, 5, 10, 8, 11, 3, 1, 7, 6, 12, 2

Jockeys: (1°) Gonzalo Ulloa P., (2°) Jaime Medina M., (3°) Nicolás Ramirez, (4°) Carlos E. Urbina, (5°) Javier I. Guajardo, (6°) Luis A. González, (7°) Joaquin Herrera, (8°) Jorge A. González M., (9°) Hugo Ochoa, (10°) Benjamin Sancho, (11°) Manuel A. Miño F., (U°) Guillermo Pontigo S.

Trainers: (1°) Patricio Baeza A., (2°) Juan C. Silva S., (3°) Rodrigo Sánchez Q., (4°) Enrique A. Carreño R., (5°) Sergio Inda M., (6°) José Alvarez D., (7°) Carlos Bagú R., (8°) Guillermo Aguirre A., (9°) Sergio Inda M., (10°) Sergio Inda M., (11°) Alberto González R., (U°) Patricio Baeza A.

Owners: (1°) Cristian Manuel, (2°) Eugenia Santibañez de S., (3°) El Obelisco, (4°) Alvidal, (5°) Taote Horse, (6°) El Ensueño, (7°) Doña Elena, (8°) Haras Don Alberto, (9°) De Arauco, (10°) Carlos Molina, (11°) Mónica Sobarzo de G., (U°) El Tata