Day 51 Hipódromo Chile
Thursday 10 December 2020

(3250)

Condicional (Cd)
Pr. "Santa"
Hembras 3 años no ganadoras (h3ap)
1200 Dirt (Normal)
14:40 hrs.

Total Prizes: CLP $4.417.500

CLP $3.100.000 to 1st - CLP $697.500 to 2nd - CLP $387.500 to 3nd - CLP $232.500 to 4th

Chart
Horse (Stallion) A. Dist. Jockey Trainer Div.
15 Bellanova (Seeking The Dia) 3y 475k 55 J. Guajardo Sergio Inda M. 4.20
13 Golden Moments (Morning Raider) 3y 478k 55 J. Rivera José Allende F. 3.80
14 La Turfista (Endorsement) 3y 458k 55 B. Sancho Eduardo Lab R. 31.30
3 Paloma Mami (Strong Mandate) 3y 436k 11¾ 51 D. Miranda Carlos Urbina H. 12.80
6 Grozza (Dangerous Midge) 3y 481k 13 55 R. Cisternas Luis Urbina H. 8.60
7 Bandera Tricolor (Boboman) 3y 435k 15¼ 55 G. Pontigo Eduardo Lab R. 10.90
5 Yegua Loba (Newfoundland) 3y 440k 15¾ 51 C. Urbina Juan Ubilla P. 4.80
10 Mandioka (Dangerous Midge) 3y 400k 16¾ 55 R. Fuenzalida Osvaldo Jara A. 33.20
8 Pineapple (Gstaad II) 3y 461k 19¼ 51 L. Menghini Juan Pablo Baeza J. 25.00
10° 9 Diyi (Grand Daddy) 3y 472k 19¾ 55 A. Vásquez Carlos Urbina H. 4.20
11° 2 Ya Maria (Midshipman) 3y 413k 23¼ 51 I. Vargas Mario Covarrubias 88.70
12° 4 India Terca (Gemologist) 3y 464k 23¾ 55 E. Toledo Eugenio Switt V. 30.30
13° 1 Sun Fire (Strong Mandate) 3y 490k 26½ 55 D. Sánchez Juan C. Pichara J. 30.20
14° 12 Raider Sky (Indian Trail) 3y 442k 33¾ 55 M. Morales Ricardo Rojas S. 103.80
11 Odilia Rous (Stevie Wonderboy) 3y 478k 34¼ 55 N. Soto Carlos A. Flores C. 185.00
Ran all
Time: 1.13.43 1200 Dirt (Normal)
Favorite: (13)Golden Moments

Number: 15, 13, 14, 3, 6, 7, 5, 10, 8, 9, 2, 4, 1, 12, 11

Jockeys: (1°) Javier I. Guajardo, (2°) Jorge Rivera E., (3°) Benjamin Sancho, (4°) Diego Andrés Miranda Ulloa, (5°) Rafael Cisternas A., (6°) Guillermo Pontigo S., (7°) Carlos E. Urbina, (8°) Rodolfo Fuenzalida G., (9°) Luis D. Menghini, (10°) Alberto Vásquez V., (11°) Ivan Vargas, (12°) Elías Toledo C., (13°) David Sánchez S., (14°) Marco A. Morales U., (U°) Nicolás Soto O.

Trainers: (1°) Sergio Inda M., (2°) José Allende F., (3°) Eduardo Lab R., (4°) Carlos Urbina H., (5°) Luis Urbina H., (6°) Eduardo Lab R., (7°) Juan Ubilla P., (8°) Osvaldo Jara A., (9°) Juan Pablo Baeza J., (10°) Carlos Urbina H., (11°) Mario Covarrubias, (12°) Eugenio Switt V., (13°) Juan C. Pichara J., (14°) Ricardo Rojas S., (U°) Carlos A. Flores C.

Owners: (1°) Doña Eliana, (2°) Santa Amelia, (3°) Los Tanderos, (4°) Haras Dadinco, (5°) Josemac, (6°) Los Tanderos, (7°) Salazar Cardenas, (8°) Mama Lila, (9°) Santa Olga, (10°) Haras Mocito Guapo, (11°) Carvatero, (12°) Dejenme Soñar, (13°) La Monito, (14°) Alpha Centauri, (U°) Los Maninos